Kategorie
poradnik

Obiad dla prawdziwego mężczyzny – jak go przygotować?

Masz męża i kilku synów? Jest to prawdziwe wyzwanie dla każdej kobiety, która nie tylko chce zapewnić doskonałe, sycące posiłki dla całe gromady, ale także utrzymać porządek i ład w domu. Mężczyźni są prości jeśli chodzi o posiłki. Ma być smacznie i sycąco. Obowiązkowo na talerzu musi pojawić się także mięso, bo bez tego nie ma obiadu, tolerowane są warzywa czy sałata, ale w minimalnych ilościach, aby nie zaburzała doskonałości mięsa czy ziemniaków polanych masłem z cebulką.

Wyzwanie obiadowe

Dlaczego większość mężczyzn tak uwielbia mięso? Powody są trzy: jest smaczne, doskonale syci oraz posiada dużo białka, które pomaga w budowaniu mięśni. Dlatego też, szykując obiad dla kilku mężczyzn, trzeba przede wszystkim pamiętać o dodatkach mięsnych. Co więcej, należy także nie zapominać o różnorodności. Warto zmieniać nie tylko same dodatki, ale także rodzaj mięsa. Dzięki temu obiady nie będą nudne i szybko zniknął z talerzy. Tutaj przyda się nie tylko książka z przepisami, ale także trochę wyobraźni. W końcu taka gromad je naprawdę dużo.

Mięsne kompozycje

Jeśli zmierzasz robić chuda pierś z kurczaka lub indyka na parze z dodatkiem przypraw, to zapomnij, że znajdziesz chętnych do jedzenia. Znacznie lepiej sprawdzi się taka pierś najpierw marynowana w oleju z przyprawami, a potem usmażona na patelni lub ugrillowana. Z posiłków, które są najbardziej lubiane, można wybrać także klopsy z mięsa mielonego z sosem i ziemniakami, a doskonale sprawdzi się też kiełbasa z piersią kurczaka. Na polskich niedzielnych obiadach często pojawia się także schabowy kotlet w panierce z tłuczonymi ziemniakami i ogórkami kiszonymi lub kiszoną kapustą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *