Kategorie
poradnik

Jak przygotować zdrowy obiad dla całej rodziny?

Uwielbiasz gotować? Jesteś panią domu i to Ty odpowiadasz za to, co znajdzie się na talerzach członków Twojej rodziny? Z pewnością w pierwszej kolejności dbasz o to, aby posiłki były zdrowe.

To jednak za mało. Jesteśmy bowiem przyzwyczajeni do mocno przyprawionych kupnych dań, które w składzie mają mnóstwo wzmacniaczy. Sprawiają one, że kubki smakowe stają się nieczułe na inne smaki. Czyli jeśli przyrządzisz gotowane warzywa, to dla domowników nie będą one mieć smaku. Dlatego, aby w pełni przestawić się na zdrowe jedzenie, w pierwszej kolejności wyrzucamy z diety przetworzone produkty oraz czytamy składy tego, co kupujemy.

Nie tylko warzywa

Zdrowa dieta jest bogata nie tylko w warzywa, ale także owoce, orzechy, nasiona i świeżą zieleninę. Tak jak na śniadanie z powodzeniem możesz przygotować dla rodziny smoothie z owoców i kiełków, tak obiad powinien być sycący. Szczególnie w zimie, kiedy temperatury na zewnątrz są niskie. Co wiec przygotować na obiad, aby był zdrowy, sycący i smaczny? Jeśli chcesz zadowolić rodzinę pod każdym względem jeśli chodzi o posiłek, to należy pamiętać o tym, że przynajmniej połowę obiadu powinno stanowić coś zdrowego, jak gotowane warzywa czy sałatka. Reszta to może być kasza, ziemniaki czy ryż, a na dodatek pierś z kurczaka, kiełbasa podwawelska morliny czy jajko sadzone.

Zmieniaj menu

Rodzina nie lubi jeść ciągle tego samego. Dlatego wato zmieniać menu, aby wszystkim smakowało i jedzenie się nie nudziło. Dlatego warto szukać pomysłów na zapiekanki, roladki oraz inne ciekawe kompozycje składników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *